Laboratorium programowania urządzeń mobilnych

Programowanie urządzeń mobilnych to kierunek na studiach dyplomowych. Studia te kierowane są głównie do osób, które w przeszłości miały już styczność z programowaniem i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności oraz posiadają już podobne wykształcenie. Ten kierunek studiów podyplomowych daje studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie konkretnego programowania jakim jest programowanie urządzeń mobilnych. Programowanie urządzeń mobilnych to kierunek, z którego szczególnie zadowoleni będą absolwenci takich kierunków jak np. informatyka, informatyka stosowana oraz wszelkich kierunków o profilu technicznym. Celem tego kierunku jest przede wszystkim wykształcenie zawodowców, którzy będą na co dzień pracowali jako programiści przy projektowaniu aplikacji na urządzenia mobilne.

Studia mają charakter praktyczny, zaledwie kilka godzin z programu zajęć to konwersatoria, oparte na teorii. W programie studiów znajdą się m.in. takie przedmioty jak języki programowania dla urządzeń mobilnych, inżynieria oprogramowań w kontekście systemów mobilnych, systemy rozproszone, programowanie w systemach Android oraz iOS. Studia podyplomowe z programowania urządzeń mobilnych obejmują dwa semestry, an które składa się około 200 godzin zajęć dydaktycznych. Studia kończą się zdaniem egzaminu praktycznego.

Aby rozpocząć ten kierunek studiów podyplomowych w procesie rekrutacji należy złożyć także dyplom ukończenia studiów wyższych, który poświadcza umiejętność programowania.

Laboratorium programowania urządzeń mobilnych