Grafika komputerowa – studia

Grafik komputerowy to obecnie jeden z najbardziej pożądanych przez pracodawcę zawodów. Graficy znajdują zatrudnienie zarówno w małych firmach jak i wielkich korporacjach. Duże a przy tym wciąż rosnące zapotrzebowanie na ten zawód przyczyniło się do tego, że coraz więcej szkól i uczelni wyższych proponuje studia na kierunkach związanych z grafiką komputerową.

Grafika komputerowa to dzisiaj zarówno odrębny kierunek studiów, studia podyplomowe jak i jedna ze specjalności zawodowych. Studia graficzne przygotowują przede wszystkim do pracy z obrazem – do jego obróbki i edycji. Studenci poznają zarówno teorię jak i zdobędą przede wszystkim umiejętności praktyczne.

Podczas studiów zostaną zaznajomieni z obsługą zarówno tych podstawowych jak i zaawansowanych i profesjonalnych programów do pracy z obrazem. Nauczą się zarówno tworzenia obrazów jak i ich edycji. Studia graficzne kończą się egzaminem praktycznym, który polega na przygotowaniu i obronie pracy dyplomowej.

Praca ta ma formę projektu graficznego i musi mieć możliwość zastosowania praktycznego. Absolwenci grafiki komputerowej mają bardzo szerokie pole, jeżeli chodzi o wybór zawodu. Pracować mogą np.

przy projektowaniu stron internetowych, w agencjach reklamowych lub mogą prowadzić własne studio graficzne i na pewno nie będą narzekać na brak zleceń. Ze względu na dobre perspektywy pracy studia te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród absolwentów szkół średnich, ale także dla osób mających już wykształcenie wyższe. Wykształcenie graficzne podnosi bowiem ich kwalifikacje i daje większe możliwości zatrudnienia.

programista studia