Coaching licencjat

Coaching to obecnie bardzo modna dyscyplina. Zaledwie w ciągu kilku lat zyskała miliony fanów i zwolenników, którzy zagłębiają się w jej zagadnienia. Wzrost popularności tego tematu przyczynił się też bezpośrednio do coraz to większego zapotrzebowania na coachy. W związku z tym coraz więcej uczelni zaczęło swoim kandydatom proponować studia związane właśnie z coachingiem. Kiedyś coachem można było zostać po wielu kierunkach studiów, m.in. po psychologii lub socjologii.

Wystarczyło odbyć kilkudziesięcio godzinny kurs i szkolenie, a następnie zdać egzamin, aby móc nazywać się coachem. Jednak dzisiaj to przestaje wystarczać, a szkolenie na profesjonalnego coacha wymaga coraz wyższych kwalifikacji. Rynek potrzebuje bowiem coraz więcej wykształconych w tym zakresie profesjonalistów. Obecnie studia z zakresu coachingu odbyć można na pierwszym stopniu, czyli na tzw. studiach licencjackich. W trakcie studiów coachingu studenci będą mieli zajęcia m.in.

z takich przedmiotów jak psychologia czy socjologia. Wiele z zajęć będzie miało charakter praktyczny, głównie w formie warsztatów. Po zakończeniu studiów i uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata absolwent może pracować jako profesjonalny coach. Może także wybrać specjalizację i pracować np. jako coach biznesowy. Dzięki temu może być zatrudniany do pracy z zespołami pracowniczymi. Coraz popularniejsi stają się też coache sportowi oraz ci pracujący z rodzicami.

Warto wziąć to pod uwagę przy wybieraniu zakresu swojej specjalności.