Aplikacje internetowe studia

Projektowanie i tworzenie aplikacji internetowych jest obecnie bardzo cenioną wśród pracodawców umiejętnością. Większość usług zaczyna działać w internecie, a niektóre z nich występują tylko tam. Taki trend wymaga tego, aby rynek e-commerce dostosowywać do potrzeb obecnych na nim klientów, a ci jak wiadomo chętnie korzystają z aplikacji internetowych. Z myślą o tym właśnie zapotrzebowaniu powstały studia podyplomowe, których tematyką są Aplikacje internetowe i mobilne Poznań.

Ten kierunek studiów jest dedykowany przede wszystkim tym osobom, które na co dzień pracują w branży e-commerce i mają styczność z pracą z aplikacjami internetowymi. Studia pozwolą im na lepsze poznanie obecnie panujących trendów, jednak przede wszystkim dadzą im umiejętności praktyczne. W programie studiów z aplikacji internetowych znajdą się m.in.

zajęcia z projektowania tych aplikacji, ich dostosowywania do wymagań klientów jak i ich późniejszego wdrażania w życie. Studenci tego kierunku dowiedzą się m.in. tego jak przygotować aplikację służącą do sprzedaży, a jak tę będącą komunikatorem.

Przygotują się też do tworzenia aplikacji z różnym przeznaczeniem użytkowym, np. na urządzenia mobilne lub komputery stacjonarne. Studenci będę mieli m.in.

zajęcia z programowania, zatem mile widziane są umiejętności matematyczne oraz zdolności do analitycznego myślenia i przetwarzania informacji. Studia kończą się pozytywnym zdaniem egzaminu oraz złożeniem pracy dyplomowej, którą trzeba obronić. Praca to to projekt aplikacji internetowej, która musi zostać wstępnie wdrożona i zaprezentowana w użyciu.